четвер, 16 квітня 2015 р.

електрик

Прийом на спеціальність:


На базі 11 класів та на базі 9 класів

Форми навчання: 
Денна та заочна

Початок навчання:
1 вересня


Сфера професійного використання випускника:
Роботи, які є загальними для всіх видів економічної діяльності та пов’язані з обслуговуванням та ремонтом електроустаткування



Функції фахівця: 
Розбирає, ремонтує і складає складні деталі та вузли електромашин, електроприладів, складає електромонтажні схеми з’єднань деталей та вузлів, технічні умови та випробовування відремонтованих електромашин, електроапаратів та електроприладів. 


Повинен знати: загальний пристрій і дія енергосистем, порядок експлуатації тягових і трансформаторних підстанцій, пристрій, принцип дії і порядок експлуатації трансформаторів, перетворювачів, високовольтного і низьковольтного комутаційного устаткування і електроустановок, систем релейного захисту, захисту від перенапружень і заземлюючих пристроїв, систем автоматики і телемеханіки електрозабезпечуючих пристроїв. 



Заробіток та перспективи зайнятості випускника: 
Заробітна плата електрика нараховується відповідно до тарифної ставки, кваліфікації та стажу роботи. Чим вище розряд, тим відповідальнішу роботу виконує електрик і тим більша його майбутня зарплата.

Випускник також може працювати у комерційних структурах де рівень заробітної плати встановлюється згідно контракту. 

На ринку праці професія має стабільний попит. 

Професійно важливі якості: хороший зір з правильним кольоровідчуттям, чітка координація руху рук (кистей і пальців),  технічне мислення, розвинене просторове уявлення.



Медичні протипоказання: серцево-судинні захворювання,  хвороби, що супроводжуються такою, що непритомніє, порушення функцій опорно-рухового і вестибулярного апаратів.

Близькі професії:   Електрик підземний, електромонтажник, електрик будівельний

Характеристика роботи
Електрики встановлюють, обслуговують і слідкують за справністю електромереж і електроустановок. Їхніми робочими завданнями є монтаж, наладка і обслуговування електроустаткування і електропроводки. Під обслуговуванням в широкому сенсі слід розуміти діяльність, спрямовану на утримання електроустановок у робочому стані. Сюди відносять: увімкнення, управління, моніторинг і техобслуговування електрообладнання та установок.. Робочі завдання виконуються в різних будівлях і спорудах – промислові підприємства, школи, лікарні, житлові будинки, бізнес-центри тощо.
Електрики встановлюють, налагоджують і перевіряють електроустановки і електроустаткування, електропроводку (сукупність дротів і кабелів) та інше електрообладнання. Вони вибирають матеріали, що встановлюють і методи установки, виявляють і усувають несправності і пошкодження, проводять роботи, спрямовані на обслуговування і утримання в електроустаткування. При виконанні своїх робочих завдань вони керуються діючими і загальноприйнятими нормативними документами, стандартами та інструкціями.
Основні посади: електрик з монтажу (електромонтажник), електрик з обслуговування і електрик з ремонту (електрик-ремонтник).
Електромонтажник проводить в будівлях і спорудах монтажні роботи. Електрик з обслуговування забезпечує роботу електроустаткування і утримання його в робочому стані. Електрик-ремонтник ремонтує несправне електроустаткування.

Немає коментарів:

Дописати коментар